All Products
-
Travel First Aid Kit
-
Portable First Aid Kit
-
Tactical First Aid Kit
-
Pill Dispenser Box
-
First Aid Equipment Supplies
-
Homecare Medical Supplies
-
Medical Tape Bandages
-
Car First Aid Kit
-
First Aid Tourniquet
-
Emergency Trauma Bag
-
CPR Mask
-
Medical Plastic Box
-
Medical Training Supplies
-
Emergency Survival Supplies
Keywords [ waterproof cast protector bandage ] match 48 Products.
Bath waterproof cast shower cover bandage protector for vulnus such as scald or burn
| Disinfecting Type: | Other |
|---|---|
| Properties: | Vulnus Protect |
| Size: | Different |
Adhesive Wound Dressing Tape Adult Elbow Joint Waterproof Cast Protector Cover
| Power Source: | Manual |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| After-sale Service: | Online Technical Support |
Saferlife PVC Waterproof Cast Cover for Hand Arm Leg 15-43 Inch
| Material: | PP, PVC, Silicone |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Size: | Hand, Arm, Foot, Leg |
High quality PV shower bath cover bandage protector for wound vulnus protect waterproof cast medical equipment
| Disinfecting Type: | OZONE |
|---|---|
| Properties: | Medical Materials & Accessories, Vulnus Protect |
| Size: | MIX |
Waterproof Cast Cover with ring For Shower & Bath - Adult feet Reusable 100% Sealed Water dressing protector
| Disinfecting Type: | - |
|---|---|
| Properties: | -, Medical Polymer Materials & Products |
| Size: | -, 13 Inch |
Child Keep Dry Waterproof Leg Sleeve For Swimming Wound Protector Cast Cover PVC Bandage
| Disinfecting Type: | NONE |
|---|---|
| Properties: | Vulnus Protect |
| Size: | 28*78*44cm |
Wound Care Cast Cover Adult Short Arm Waterproof Bandage Protect Medical Products
| Disinfecting Type: | None |
|---|---|
| Properties: | Water Proof |
| Size: | 580 X 260 X150mm, 580 X 260 X150mm |
Teenage Arm Wound Keep Dry Bandage Protector Seal Tight Shower Waterproof Cast Cover
| Disinfecting Type: | N/A |
|---|---|
| Properties: | Vulnus Protect |
| Size: | 530x240x150mm |
Cast Wound Waterproof Leg Bandage Protector Reusable Sealed Adult Short Hand Shower Cover
| Disinfecting Type: | OZONE |
|---|---|
| Size: | 65*30.7/45.2cm, Length 650mm Width 307mm/452mm |
| Stock: | Yes |
Waterproof PVC Vulnus Protect Bandage 19x16cm for Wound Care
| Size: | Adult/Child |
|---|---|
| Instrument Classification: | Class I |
| Material: | PVC+Sillion |

