All Products
-
Travel First Aid Kit
-
Portable First Aid Kit
-
Tactical First Aid Kit
-
Pill Dispenser Box
-
First Aid Equipment Supplies
-
Homecare Medical Supplies
-
Medical Tape Bandages
-
Car First Aid Kit
-
First Aid Tourniquet
-
Emergency Trauma Bag
-
CPR Mask
-
Medical Plastic Box
-
Medical Training Supplies
-
Emergency Survival Supplies
Keywords [ waterproof leg cast protector ] match 39 Products.
Cast Wound Waterproof Leg Bandage Protector Reusable Sealed Adult Short Hand Shower Cover
| Disinfecting Type: | OZONE |
|---|---|
| Size: | 65*30.7/45.2cm, Length 650mm Width 307mm/452mm |
| Stock: | Yes |
Orthopedic cover waterproof Orthopedic cast protector for wound shower use leg bone break cover damp proof steam lock
| Instrument Classification: | Class I |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| After-sale Service: | Online Technical Support |
P2205 adult leg cast waterproof protector for shower
| Disinfecting Type: | OZONE |
|---|---|
| Properties: | Waterproof Protection |
| Size: | 78cm, 78cm |
NEW PVC waterproof cast cover Leg bandage wound care waterproof cast protector bandage protector for bath or shower
| Disinfecting Type: | Others |
|---|---|
| Properties: | Protect Arm Or Led With Bandage |
| Size: | SML |
Child Keep Dry Waterproof Leg Sleeve For Swimming Wound Protector Cast Cover PVC Bandage
| Disinfecting Type: | NONE |
|---|---|
| Properties: | Vulnus Protect |
| Size: | 28*78*44cm |
Leg Cover Waterproof Foot Dressing Protector With Ring Shower Bath 23"
| Disinfecting Type: | Far Infrared |
|---|---|
| Size: | 15 Inch, 15 Inch |
| Stock: | Yes |
Waterproof Leg Cast Cover For Shower Sleeve Bandage Protector Vulnus Scald Burn Ankle Wound
| Disinfecting Type: | Others |
|---|---|
| Properties: | Vulnus Protect |
| Size: | Mix |
2019 Saferlife new disposable waterproof protector and leg cast foot strap or for empyrosis
| Disinfecting Type: | Far Infrared |
|---|---|
| Properties: | Medical Materials & Accessories |
| Size: | Arm Or Leg, Hand, Arm, Foot, Leg For Different Size |
2020 New swimming and bath waterproof cover bandage cast protector Adult short leg SL-2103
| Disinfecting Type: | Ultraviolet Light |
|---|---|
| Properties: | Medical Materials & Accessories |
| Size: | Arm, Foot, Leg, Hand |
Adult Childrens 100 Waterproof Arm Cast Cover For Swimming Shower Leg Bandage
| Disinfecting Type: | Others |
|---|---|
| Properties: | Protect Arm Or Led With Bandage |
| Size: | 32cm |

